Warszawa - stolica Polski - scenariusz zajęć dla dzieci 6-letnich. TEMAT ZAJĘCIA: „Warszawa - stolica Polski" -zapoznanie z herbem miasta i niektórymi jego zabytkami na podstawie kolorowych ilustracji i legendy o Warsie i Sawie. CELE OPERACYJNE: (dziecko.) • Czynne- kierowanie działalnością dziecka, zadań stawianych do
zainteresowanie uczniów książką, czasopismem, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku czytania, kształtowanie nawyku zdobywania wiedzy, uwrażliwienie na piękno języka polskiego, poszerzanie wiedzy ogólnej, rozwijanie umiejętności słuchania, doskonalenie kompetencji językowych, wyzwalanie kreatywności uczniów.
Przebieg zajęć: Część wstępna: 1. Zabawa na powitanie. Dzieci stoją w kole. Wykonują zaproponowane przez N. ruchy, wypowiadając jednocześnie sylabami następujące słowa: Wi-ta-my - tupią, w na-szej - podskakują, baj-ce - klaszczą w dłonie. 2. „ Moja ulubiona książka" - rozmowa z dziećmi. Dzieci siadają w kole.
Łysa Góra to miejsce, gdzie według legend dawniej spotykać się miały czarownice. Dziś Łysa Góra jest po prostu szczytem w Górach Świętokrzyskich, będącym drugim pod względem wysokości w owych górach. Kiedyś jednak zgodnie z opowieścią, czarownice urządzały na Łysej Górze sabaty - nocne zloty, podczas których
Lista wszystkich tematów kompleksowych. Pamiętaj - wszystkie tematy kompleksowe dostępne są tylko w planie Rocznym. Baśnie, bajki i bajeczki. Wielcy ludzie też kiedyś byli mali. Przedszkolne zabawy i zabawki. Poznajemy zawody. Czekamy na Mikołaja. Kulinarne ABC. Święta Bożego Narodzenia.
3. „Godło-flaga-hymn"- zabawa ruchowa w wykorzystaniem ilustracji symboli. Dzieci poruszają się w rytm muzyki. Na pauzę, n-l podnosi ilustracje symbolu, a zadaniem dzieci jest wyklaskać jego nazwę: godło Polski/ flaga Polski/hymn Polski. Nasze zmysły- zabawy sensoryczne; scenariusz zajęć w przedszkolu. Polska- moja ojczyzna
Scenariusz zajęć koleżeńskich. Temat: „Podróż po Polsce". Cele: - rozwijanie zainteresowań krajem ojczystym i jego symbolami, - poznanie mapy Polski, - zapamiętywanie kolorów i cech charakterystycznych godła i flagi państwowej, - rozpoznawanie hymnu Polski, - doskonalenie sprawności manualnych, - doskonalenie percepcji wzrokowej,
Prowadzący: Karolina Gołębieska. Klasa/poziom: Grupa: 6-latki. Data: Temat bloku: Tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach (realizacja tematów 5-dni). Temat dnia: Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce. Zapis w dzienniku: 1/5 - zabawy swobodne w kącikach tematycznych zgodnie z potrzebami dzieci. 1/5 - zajęcia sportowe na sali
Scenariusz inscenizacji pt. „Spotkanie bajek". PIOSENKA - „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE" (na melodię „Na Wyspach Bergamutach"). zatańczą w koło drzewa. zagląda do garnuszka. wesołe są Krasnalki. i bardzo się kochamy. Dziś jest wielkie święto bajek. By w to święto pobyć z sobą. To z pewnością je poznacie.
Scenariusze zajęć biblioterapeutycznych (archiwalne numery czasopisma Biblioterapeuta do pobrania - dołączono wykaz scenariuszy) Kształtowanie u dzieci postawy akceptacji innych - spotkanie z bajką terapeutyczną - scenariusz dla przedszkoli. Ja i moje emocje - scenariusz zajęć z elementami biblioterapii.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ PRZEDSZKOLNYCH PRZEPROWADZONYCH W GRUPIE INTEGRACYJNEJ TEMAT ZAJĘĆ: Nasza stolica - Warszawa CELE OGÓLNE: omówienie znaczenia stolicy kraju, prezentacja zabytków oraz charakterystycznych budowli Warszawy, wzbogacenie wiadomości na temat historii Warszawy, zapoznanie z legendą związaną z miastem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na podstawie wysłuchanej
Trzylatek. Pięć scenariuszy zajęć, których celem jest zapoznanie dzieci z polskimi legendami, kształtowanie nawyku sięgania po książki. Scenariusze zawierają wiersze i opowiadania tematyczne, zajęcia językowe, matematyczne, plastyczne, muzyczne oraz zabawy ruchowe.
Historia legendy. Sama legenda uznawana jest jako wariacja na popularny wśród Słowian temat trzech braci-założycieli. Pojawia się ona u Jana Długosza, gdzie jednak bracia noszą imiona: Przemysław, Oddon i Cieszymir. Miała ona zostać opowiedziana cesarzowi Franciszkowi I przez burmistrza Cieszyna Alojzego Kaufmanna podczas cesarskiej
Nabywanie większej świadomości narodowej. Poznanie legendy „Lech,Czech i Rus". Zapoznanie z wyglądem Warszawy, Krakowa, pomorza, gór, Śląska. Udział w zabawach integracyjnych. Wykonanie w grupach śląskiego stroju ludowego. Dzieci 3-4 letnie: rozpoznawanie mapy Polski. dzielenie słów na sylaby.
Przy piosence „Jedzie pociąg z daleka" wyruszają do stolicy. Wysiadają z pociągu i siadają przed tablicą z obrazkami przedstawiającymi najciekawsze miejsca i zabytki Warszawy. 10. Słuchanie legendy W. Chotomskiej pt. „ Wars i Sawa" na podstawie ilustracji. 11. Pożegnanie piosenką „Jestem Polką i Polkiem" .
. d6ym6g4og4.pages.dev/485d6ym6g4og4.pages.dev/630d6ym6g4og4.pages.dev/165